Dakar 2019: Martin Macík si v „malém“ Dakaru nadále drží druhou příčku

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 5 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SAN JUAN DE MARCONA – Účastníci letošního Dakaru absolvovali v pondělí okružní etapu se startem a cílem v San Juan de Marconě. Součástí etapy byla i 323 kilometrů dlouhá rychlostní zkouška. V hlavní soutěži pokračuje ze sedlčanského Big Shock Racing týmu už jen Jan Brabec, který startoval do etapy z 94. místo. Přesto do cíle sedmé etapy dorazil na pěkném 25. místě. V průběžném pořadí mu patří 51. příčka. Martin Macík, který po vyloučení z hlavní soutěže jede v tzv. půlmaratónu, obsadil v etapě druhé místo s časem, jenž by v hlavní kategorii stačil na třetí místo mezi všemi kamiony.

foto: Big Shock Racing

Martin Macík, František Tomášek a Lukáš Kalanka na trať vyjížděli poté, co si předchozím 3. místem v kvalifikaci dakarského půlmaratonu zajistili dobrou startovní pozici. „Pořádný nářez, etapa jak má být! Takové duny jsem snad ještě nikdy nejel! Několik výjezdů jsme museli jet skoro na prázdné pneu, lítali jsme vzduchem a předjížděli jsme jednoho za druhým! Celkově mezi všemi kamiony to dneska vidím asi na druhý flek, ale nevidím celkové časy, takže přesně nevím. Ve své nové kategorii jedeme neohroženě na druhem místě za Teranovou s MINI,“ pochvaloval si po dojezdu náročné etapy Martin Macík.

foto: Big Shock Racing

„Jelo se mi výborně! Pobavilo mě, že jsem startoval úplně poslední, takže tam už vůbec nikdo nebyl. Ale povedlo se mi to stáhnout na 25. místo. Takže cajk. Nažral jsem se trošku prachu. Myslím, že přestat bojovat by bylo trochu proti mým zásadám. Pokud to jen trošku půjde, tak poslední tři etapy do toho šlápnu a uvidíme, co z toho vypadne. Všichni varovali, že to dnes bude nejtěžší etapa, ale já bych ani neřekl,“ vyprávěl spokojeně v cíli Jan Brabec.

Autor/zdroj: Z Rallye Dakar Nikola Kužílková,
Big Shock Racing