Chcete mít o Vánocích doma Betlémské světlo? Skauti vám ho rádi předají

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 28 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – V Česku se o třetí adventní neděli rozzářilo Betlémské světlo, jeden z novodobých symbolů Vánoc. Plamínek zažehnutý v Betlémě přivezli o sobotním podvečeru skauti vlakem z Lince do Českých Budějovic a v noci také do Prahy. V neděli se Betlémské světlo rozzářilo v katedrálách v Brně, Praze a Olomouci a odtud jej skauti začali rozvážet znovu ve vlacích do všech koutů Česka. Betlémské světlo dorazilo letos do Česka již potřicáté, poprvé zazářilo pod sochou sv. Václava v Praze v roce 1989.

Cílem je šířit zároveň s plamínkem, zažehnutým v místě narození Ježíše Krista – Betlémě – myšlenku pokoje, přátelství a míru. Chcete mít doma Betlémské světlo? Stačí si přijít v pátek 21. prosince mezi 16. a 17. hodinou k vánočnímu stromu na náměstích v Kosově Hoře. „Všichni to, kterým nabízený čas nevyhovuje, si mohou Betlémské světlo odnést domů také z kosohorského kostele sv. Bartoloměje v podvečer v pondělí 24. prosince a stejně tak i z dalších kostelů římskokatolické farnosti Sedlčany,“ upozorňují skauti ze sedlčanského střediska, kteří akci v Kosově Hoře pořádají.