Body zůstaly v Budějovicích. Tatran bojoval, ale na B tým domácích to nestačilo

ČESKÉ BUDĚJOVICE – K úvodnímu zápasu 6. kola Divize skupiny A zajížděli fotbalisté Tatranu Sedlčany do centra Jihočeského kraje, kde je čekal souboj s B týmem Dynama České Budějovice. Sedlčanští fotbalisté, podobně jako před týdnem v Plzni, dokázali s domácími držet pro ně příznivé skóre jen v prvním poločase. Ten v Českých Budějovicích skončil nerozhodně 1:1. V druhé půli záloha prvoligového Dynama přidala na tempu, dala dva góly a bylo rozhodnuto.

V prvním poločase hráči Tatranu bojovali, ale chyběla jim přesnost v přihrávce. Když už se dostali k zakončení, pálili vedle, nebo do domácího brankáře. Pak přišla v 19. minutě ze strany Tatranu zbytečná ztráta míče na půli hřiště, rychlá a přesná kombinace domácích a první branka v síti Tatranu. Autorem branky byl Kalousek. Štěstí měli hosté v 30. minutě, když střela domácích po zmatku sedlčanské obrany skončila na tyči. V 36. minutě přišel faul domácích před šestnáctkou a Čejda z tresného kopu přesnou střelou do šibenice vyrovnal.

Druhý poločas začali domácí ve vysokém tempu a vytvořili si řadu slibných šancí. Tatran se tím pádem dostal pod tlak. Z toho pramenily i fauly a také druhá branka v síti Tatranu. Autorem branky byl z přímého kopu Helešic, který podobně jako Čejda v prvním poločase trefil horní roh Glogarovi branky. Minutu poté domácí nastřelili břevno. Následovala snaha hostů o vyrovnání, ale bez gólového efektu. Naopak to byli v 76. minutě domácí, kteří zásluhou druhé branky Helešice prostřelili Glogara a zvýšili na rozdíl dvou branek.

„Domácí zvítězili zaslouženě, od začátku zápasu byli často na míči. My jsme odjeli k zápasu bez tří klíčových hráčů (Kdolského, Dvořáka a Matouška) a jejich neúčast byla znát. Zato domácí měli v sestavě Helešice, který má ligové zkušenosti a byl rozdílovým hráčem, když zatížil naše konto dvěma góly. Naši hráči se snažili, bojovali o co nejlepší výsledek, ale bylo tom velké množství nepřesnosti a málo střelby,“ řekl po zápase vedoucí mužstva Tatranu Sedlčany Jiří Voráček.

Fotbalisté Áčka Tatranu zahájili jarní část Krajského přeboru doma prohrou s Velimí