Blíží se den ‚D‘ dobrovolnické kampaně ‚Ukliďme svět, ukliďme Česko‘

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Především na nadcházející sobotu 6. dubna je nachystána největší dobrovolnická akce v České republice s názvem Ukliďme svět – Ukliďme Česko. Smyslem akce je zbavit se po zimě odpadků ve svém okolí i přírodě a přispět tak ke zlepšení společného životního prostředí. Letos organizátoři ze spolku Ukliďme Česko a Českého svazu ochránců přírody evidují přes tři tisíce nahlášených akcí, tématem letošního ročníku jsou pneumatiky.

„Zapojit se může každý, stačí si vybrat úklidovou akci ve Vašem okolí,“ vyzývají veřejnost organizátoři kampaně. Při pohledu do mapy Česka s místy úklidů zjistíme, že na Sedlčansku se do sobotní akce zapojí dobrovolníci v Sedlci-Prčici, v Jesenici, v Dublovicích, v Počepicích a Petrovicích.

Sedlečtí hodlají uklidit Český Merán, v Jesenici a v dalších jmenovaných obcích pak dobrovolníci mají v plánu uklidit svoji obec a její okolí. V samotných Sedlčanech se podle mapy zatím nikdo na úklid nechystá, přičemž už před měsícem místní rybáři a děti z rybářského kroužku zvládli uklidit v Sedlčanech břehy Mastníku a retenční nádrže.