Běžkařské stopy poškodila obleva, trasy jsou až na výjimky nesjízdné

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 14 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Sobotní obleva zhatila plány těm běžkařům, kteří plánovaly o prvním lednovém výkendu vyrazit do běžeckých stop na území mikroregionu „Společenství obcí Čertovo břemeno“. I když nedělní ranní teploty se na České Sibiři pohybovaly lehce pod nulou, nepočítají provozovatelé běžkařských tras s tím, že by je v neděli tratě upravovali: „Po včerejší oblevě jsou trasy téměř nesjízdné. Stále vhodné úseky jsou pouze: Kostelec-Podol nebo Libenice-Javoří.“ Pokud v příštím týdnu připadne sníh, budou se trasy podle situace obnovovat až v pátek 11. ledna.

Obleva naopak neměla žádný vliv na sjezdové lyžování v regionálních areálech Monínec a Kvasejovice. Na sjezdovce v areálu Monínec nadále leží kolem půl metru zmrzlého sněhu, návštěvnost se v neděli pohybuje kolem šesti stovek lyžařů. Lyžařský svah v Kvasejovicích má také dostatek sněhu, návštěvnost je oproti Monínci nižší. Ve středních Čechách se ještě o víkendu lyžuje na svahu v Chotouni u Prahy, kde i přes sobotní oblevu jsou v neděli podle provozovatele areálu podmínky pro lyžování ideální. V provozu je v neděli 6. ledna také vlek u lyžařského svahu v kraji kocoura Mikeše – v Mnichovicích.