Blízký Areál Monínec nabízí v létě řadu rekreačních i lehce sportovních aktivit

SEDLEC-PRČICE – Léto v Areálu Monínec je v plném proudu. Už od května je ve spodní části areálu v provozu nový Aktivity park Monínec. Návštěvníci tu najdou kuličkovou dráhu a vodní maxiskluzavku, tubing, trampolínu, lukostřelbu, discgolf, lanový park či půjčovnu elektrokol. O pět set metrů výše pod hotelem Monínec se pak ve čtvrtek 4. července otevře jak pro hotelové hosty, tak i pro veřejnost nádherný venkovní bazén s ještě nádhernějším výhledem do kraje.

Součástí celé dostavby pod hotelem Monínec jsou pak rozšířené hotelové terasy s dětským hřištěm a venkovním Café barem Terasy. Lákavá je i návštěva staré České poštovny ze Sněžky, která se z kempu Javorová skála přestěhovala k horní stanici lanovky. Dojít se tam nechá lesem přímo od hotelu Monínec, nebo lze použít lanovku od hotelu M2. Poštovna nabízí expozici o své stopadesátileté historii a sídlí v ní informační centrum oblasti Toulava.

Kdo přece jen dává raději přednost koupání a vodním plochám v ryze přírodním prostředí, může navštívit koupaliště Pilský rybník pod moníneckým areálem. Koupání je tu zdarma, voda splňuje veškeré hygienické podmínky, k dispozici je opalovací louka, vyhlídkové molo, dětské hřiště a velké parkoviště. Návštěvníci si tu mohou vyzkoušet surfování na prkně (paddleboardu) s pádlem, či ježdění na voru. Koupaliště nabízí prodej občerstvení v kiosku a možnost využití hřiště na volejbal či nohejbal.

Autor/zdroj/foto: Areál Monínec