Aktuální studie počítá s dvěma bazény

closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 5 roků, 7 měsíců a 21 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Nejnovější studie na rekonstrukci koupaliště, kterou teď mají na stole radní, počítá s vybudováním dvou otevřených bazénů a potřebného zázemí. Finančně by se měla rekonstrukce sedlčanského přírodního koupaliště pohybovat podle rozsahu vybavenosti mezi 20 až 30 miliony korun. Tak, jak už bylo na těchto stránkách jednou uvedeno, jednalo by se prakticky o vybudování úplně nového koupaliště na pozemku toho stávajícího. Zachován by měl být pouze objekt původní chaty, kde má podle studie vzniknout zázemí pro venkovní občerstvení. U hráze současného bazénu by podle studie měla vyrůst nová dvoupodlažní budova, kde v úrovni komunikace na Zberaz má být technologické zázemí nutné pro provoz koupaliště. V patře by podle studie mělo být směrem k bazénům hygienické zázemí včetně sprch, převlékáren a nezbytných prostor pro zaměstnance areálu.

„Zatím jsme se pořádně k prostudování materiálů týkajících se rekonstrukce koupaliště nedostali. Současnou prioritou je rozpočet na rok 2014, jehož projednávání zastupitelstvem je na programu příští pondělí. S finančními náklady na rekonstrukci koupaliště jsme v odhadu počítali, ve své podstatě se jedná o podobný typ koupaliště, jako je například v Milevsku. Takže standardní plavecká ‚pětadvacítka‘ a menší bazén pro děti. Konečná cena bude především závislá na dovybavenosti areálu o různé doplňkové atrakce, jako jsou dětské skluzavky, vodní deštníky a podobně. Problémem by nemělo být ani napojení na veřejný vodovod a kanalizaci. Obě sítě vedou v blízkosti areálu kotliny směrem k čistírně odpadních vod. Hlavním problémem, nakonec jako u všech investičních akcí, jsou peníze potřebné na přebudování areálu. Pokud finance budou, mohl by areál přírodního koupaliště znovu sloužit veřejnosti zhruba do dvou či tří let,“ řekl ke studii Miroslav Hölzel, místostarosta města.