Téměř všechny regionální rozhledny se v sobotu 31. března znovu otevřou

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 11 měsíců a 22 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANSKO – Přelom března a dubna je letos tradičně ve znamení otevření nové turistické sezóny. Podobně jako o tomto víkendu otevírá své brány většina hradů a zámků, stejně tak se otevře i velká část rozhleden. Zahájení nové sezony rozhledny Drahoušek u Osečan se ponese v sobotu 31. března od dvou hodin odpoledne ve slavnostnějším duchu. Vyhrávat, podobně jako vloni, bude pod rozhlednou country kapela Fanda Tomášek a přátelé, návštěvníci si mohou pochutnat na dobrém mastném i tekutém občerstvení.

Stejně tak budou od soboty otevřeny rozhledny Veselý vrch poblíž Prostřední Lhoty, Drtinova rozhledna na Besedné, rozhledna Milada na vrchu Krchov u Orlické přehrady a také Langova rozhledna na Onom Světě. Poslední z regionálních rozhleden Kuníček u Petrovic se otevře až počátkem května. Státní zámek Vrchotovy Janovice se pravidelně otevírá také až v květnu. O velikonočním víkendu se také letos prvně otevře pro veřejnost soukromý zámek v Radíči.