Něco na neděli: Druhý pilíř – rok 2060

 

Ministrem Drábkem prosazovaný a především ministrem financí Kalouskem propagovaný druhý pilíř důchodové reformy lidi neláká. Vstoupilo do něj zatím jen několik tisíc střadatelů. Naopak ekonomové lidem radí, aby si peníze dávali spíš doma do šuplíku, než do fondů. Pokud totiž nesplní podmínku 35 odpracovaných let pro výplatu starobního důchodu, nikdy se nedostanou ke svým penězům, které si do druhého pilíře naspoří. Ani pokud tuto podmínku splní, tak ještě stále nemají vyhráno, což dokazuje s nadhledem psaná možná forma dopisu z roku 2060.

Vážený kliente.
Dnešním dnem jste dovršil zákonem stanovenou věkovou hranici k odchodu do důchodu a můžete si u našeho fondu zažádat o výplatu své penze. Bohužel vám musíme sdělit nepříjemnou skutečnost.
Vzhledem k nešťastným investičním rozhodnutím manažerů, kteří již v našem fondu nepracují, je v současné době na vašem důchodovém účtu 0,00 Kč (slovy nula nula nic).
Dále si vás dovolujeme upozornit, že dlužíte našemu fondu poplatky za správu vašeho účtu ve výši 125 785 Kč.
Tuto dlužnou částku uhraďte neprodleně, nejdéle však do sedmi pracovních dnů na náš účet, v opačném případě bude váš dluh odprodán exekutorské firmě.

Náš fond vám tímto děkuje za projevenou důvěru a za to, že jste si naším prostřednictvím celý život spořili na svoje spokojené stáří.

S pozdravem

Jaryn Drabek ml. a Miro Calusek ml.
jednatelé penzijního fondu Jistota a spokojenost a.s. (v likvidaci)

Seychely, 25. února 2060

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!