Česká dvojice vládla také Jižní Americe

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 roků, 18 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REDAKCE – Dvojice českých reprezentantů, která před léty vzešla z talentové líhně sedlčanského studia Dvojka, ovládla Jižní Ameriku. V uplynulém víkendu potvrdili Pavel Sirotek a Veronika Šindelářová, reprezentanti Českého svazu aerobiku, fitness a tance FISAF, své světové kvality na mezinárodní taneční soutěži v Brazílii, kde suverénně zvítězili v disciplíně sportovního aerobiku. Velké uznání mají v Evropě, nyní jim výhra vynesla uznání také zámořského kontinentu.

Veronika Šindelářová a Pavel Sirotek, několikanásobní mistři Evropy a světa organizace FISAF, přijali pozvání do země již můžeme nazvat kolébkou aerobiku a tance. Ačkoli Veronika s Pavlem museli upravit svoji sestavu a projít velmi náročným tréninkem jejich nasazení se vyplatilo. „Plně obsazená hala ocenila jejich špičkový výkon mohutným potleskem ve stoji a rozhodčí ohodnotili i nejvyšší známkou,“ popisuje atmosféru Iva Farářová, trenérka vítězného páru. „Závod byl pro nás úžasným zážitkem a perfektním zakončením závodní kariéry. Uznání před mnoha mladými lidmi zámořského kontinentu nás přesvědčilo, že je stále dost těch, kteří tomuto sportu věří a pracují s mladým potencionálem,“ vyjádřili se ke svému úspěchu Šindelářová a Sirotek.

Soutěže se účastnilo bezmála deset jihoamerických států. Účast Evropských závodníků je naprostou ojedinělostí. Je tak téměř nemožné odhadnout konkurenci a připravit se na ni. Zbývá tak jediné – být naprosto perfektní. „Skvělý výsledek, kterého naši závodníci dosáhli, si za celou svoji úspěšnou kariéru více než zaslouží. Jsem velmi ráda, že se po dlouhé době podařilo vybudovat most mezi světem sportovního aerobiku FISAF a Jižní Amerikou,“ řekla Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku, fitness a tance FISAF. Závodní pár čeká ještě poslední závod jejich kariéry: FISAF Mistrovství světa v holandském Dordrechtu, kam se mimo nich vypraví mnoho dalších výborných českých reprezentantů.

Zdroj: TZ Agentura RHA

 
---------------------------------------------------------------------------------------------