Váchův špejchar se otevře veřejnosti

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 roků, 6 měsíců a 30 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

DRÁŽKOV – „Nové umění ve starých zdech“, tak zní oficiální  název premiérové akce, která čeká na návštěvníky  tuto sobotu 21. listopadu v nově zrekonstruovaném Váchově špejcharu v Drážkově. Součástí programu Martinského jarmarku bude nejenom prodejní výstavou keramiky, dekorací, šperků, perníků, medu, ale i  taneční vystoupení posluchaček pražské konzervatoře a možnost ochutnávky letošního prvního (Svatomartinského) vína z Moravy.

Váchův špejchar v Drážkově patří mezi nejhodnotnější památky vesnické architektury ve středních Čechách. Původně gotická tvrz byla v druhé polovině 17. století přestavěna do současné čtyřpodlažní podoby. Objekt byl potomkům majitelů v restituci navrácen v silně zdevastovaném stavu. Po létech oprav se původní rolnická budova otevře v sobotu od 13 hodin veřejnosti. V příštím roce majitelé plánují i otevření stálé expozice zaměřené na život lidí ve Středním Povltaví.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!