SEMICE – Tatran Sedlčany i po pátek kole zůstává se ziskem pouhého jednoho bodu na předposledním místě tabulky krajského přeboru v kopané. Stejně jako v minulých zápasech, tak i na hřišti Semic si sedlčanští fotbalisté vypracovali slibné šance, ale míč do branky soupeře dopravili jen jednou. V nedělním podvečeru prohrál i v Semicích, tentokrát 1:3.
Většinu toho podstatného v utkání se Semicemi se odehrálo už v prvním poločasu. Domácí hráči se se nijak do útoku nehnali a nakopávali míče přes svoji zálohu k brance hostů. Sedlčany se naopak snažili ve středu hřiště hrát kombinační fotbal, ale i tak nepřesnou kombinací ztráceli míče. Prvně domácí zahrozili už v páté minutě, kdy hostující obránce před hranicí šestnáctky fauloval. K míči se postavil Horejc a přesnou střelou vymetl horní roh branky – 1:0.
Ani v další části prvního poločasu se obraz hry nezměnil. Domácí se s míčem moc nemazlili a dlouhými centry do vápna pokračovali ve své hře. Sedlčanským se při jejich kombinační hře přece jen podařilo po půlhodince hry srovnat skóre. To když po kombinaci Žáčka s Martinem Chlastákem prvně jmenovaný střelou k tyči vyrovnal – 1:1. Jenže stačilo osm minut a další nakopnutý míč domácích rozhodil obranu Sedlčan a Horejc svým druhým gólem poslal Semice do vedení – 2:1.
Druhý poločas se hra obou týmů přece jen zrychlila a Sedlčany se snažili vyrovnat. Dvakrát jejich střely ale zastavila tyč a nakonec se ukázalo, že to bylo z jejich strany všechno. Naopak domácí přidali po opětném nedorozumění obrany hostů třetí gól. To když v 80. minutě nechali hráči Sedlčan po rohovém kopu u tyče úplně volného Holana, pro kterého už nebyl problém trefit odkrytou část branky Bosáka – 3:1. Ke konci zápasu mohli domácí ještě z penalty zvýšit, ale střílející hráč trefil obloučkem jen břevno.
AFK Sokol Semice – Tatran Sedlčany 3:1 (2:1)
Branky: 5. a 39. Horejc, 80. Holan – 31. Žáček
Rozhodčí: Košťálek – Hůla, Vilhelm.
Diváků: 150
Sestava Tatranu Sedlčany: Bosák – Moulík, Janda, Bartoš (60. Humňal), Mulač -
Turek, Martin Chlasták, Pudil, Žáček (84. Wolf) – Pešek, Petr Chlasták (77. Mašek)
Další utkání krajského přeboru sehrají sedlčanští fotbalisté na domácím stadionu v neděli 13. září od 17. hodin se Sokolem Zápy.
Související články:
31. 8. 2009 Tatran ve čtvrtém kole krajského přeboru opět zklamal své fanouška
24. 8. 2009 Berounský Český Lev dokázal využít střelecké nemohoucnosti Tatranu
17. 8. 2009 Tatran na domácím hřišti zachránil bod až čtvrt hodiny před koncem
10. 8. 2009 První mistrovské utkání se Tatranu nevyvedlo – prohrál v Libiši 2:3







