Sedlčanští mohou Milevsku jen závidět

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 roků, 11 měsíců a 26 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REDAKCE – S příchodem léta a horkých dnů řeší nejeden obyvatel a návštěvník Sedlčan problém, kde si v místě nebo v nejbližším okolí zaplavat, případně si užít sluníčka a vody. Na vybranou je jen Vltava a místní nehygienická retenční nádrž. Sedlčanské koupaliště a celý jeho areál slouží dlouhá léta rybářům. Loni prohlásil místostarosta Sedlčan, že finanční náklady na jeho rekonstrukci by dosáhly výše souměřitelné  s výstavbou krytého plaveckého bazénu. Že to nemusí být zcela pravda, dokazuje příklad z nedalekého Milevska. Tam bylo v sobotu 18. června otevřeno nově vybudované venkovní koupaliště za devatenáct milionů korun. Tedy za podobnou cenu občany kritizované „revitalizace“ sedlčanského náměstí T.G.M…

Přitom obě přibližně stejně velká městečka byla v posledních dvaceti létech s koupáním na tom stejně – nabylo kromě rybníků a krytých bazénů v okresních městech kde. Milevští zastupitelé však postupovali pragmaticky: „Z hlediska účelu by ideální variantou byla celoročně provozovaná krytá plovárna, avšak výše investičních i provozních nákladů vzhledem k rozpočtovým možnostem města tuto variantu prakticky vylučuje,“ uváděla studie. Radní se v Milevsku proto začali zabývat úspornější variantou, představovanou přírodním areálem letního nekrytého koupaliště.

Areál nově otevřeného koupaliště se dvěma bazény pojme naráz až 800 návštěvníků. „Původně jsme to plánovali a budovali s tím, že tam nebude vstupné. Vstup by byl na vlastní nebezpečí, proto jsme počítali s částkou do deseti milionů korun. Zastupitelstvo nakonec statut přehodnotilo. Vzniklo tak klasické koupaliště, kde budou plavčíci, voda bude častěji kontrolována, bude tam i vstupné a tudíž se cena stavby zdvojnásobila,“ vysvětlil starosta Milevska Zdeněk Herout (ODS). Ve zbrusu novém areálu samozřejmě nechybí převlékací kabiny, toalety, sprchy, či stánek s občerstvením.

Areál milevského koupaliště má být pravidelně v provozu podle počasí od června do konce září, samotný provoz areálu by měl město přijít za rok asi na milion korun.  V areálu se střídají čtyři plavčíci, další dva lidé zajišťují jeho údržbu. Veškeré technologické zázemí koupaliště neruší vzhled areálu,  je ukryto pod zemí. Město Milevsko má v plánu areál koupaliště v Petrovické ulici nadále rozšiřovat, ještě letos tu vyrostou dvě hřiště, jedno pro míčové sporty, druhé pro děti. Dospělý člověk za celý den pobytu na koupališti v Milevsku zaplatí 30 korun, děti od šesti let o deset korun méně.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!