Na dva handicapované mladíky se při akci vybralo téměř čtvrt milionu korun

 

STŘEDNÍ ČECHY – Středočeská policie společně s nadací Konto Bariéry, Středočeským krajem a Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra pořádala ve školním roce 2018/19 sportovně charitativní akci s názvem „Přes bariéry s policií“. Studenti čtvrtých ročníků si během hodin tělesné výchovy mohli vyzkoušet testy fyzické způsobilosti (člunkový běh, kliky, celomotorický test, běh na jeden kilometr), které jsou nezbytné k přijetí do služebního poměru k Policii ČR. Zároveň tím přispěli na dva handicapované mladíky.

Celomotorický test SOŠ Březnice – foto: PČR

Na podzim šlo o šestadvacetiletého Patrika, který si po skoku do vody poranil páteř a může hýbat jen rameny. Podařilo se mu dostudovat vysokou školu a chtěl nastoupit do práce, k tomu však potřeboval osobního asistenta, na toho pak byly získané peníze použity. V jarní části akce se vybíralo na osmadvacetiletého Jirku, který v důsledku onkologického onemocnění přišel o část pravé ruky, a shání finance na bionickou ruku. V pátek 14. června budou Jirkovi vybrané finanční prostředky slavnostně předány v Muzeu PČR v Praze. Navíc tu bude oceněna pětice studentů s nejlepšími sportovními výkony.

Celé akce se zúčastnilo 71 škol ze Středočeského kraje a celkem získaná částka činila 238 tisíc korun. Do projektu se zapojilo i sedm škol z Příbramska, zasportovalo si zde 132 studentů a 55 % z nich se podařilo dané testy splnit. Ti, kteří testy zvládli, obdrželi osvědčení o jejich úspěšném absolvování a dále voucher na 150 tisíc korun, což je náborový příspěvek pro nové policisty ve Středočeském kraji. Pokud budou mít po vykonání maturitní zkoušky zájem o práci u policie, a projdou ještě psychologickým a zdravotním vyšetřením, mohou rozšířit řady příslušníků policie.

Autor/zdroj: Monika Schindlová,
tisková mluvčí P ČR Příbram

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!