Žádat o dotaci na výměnu kotle mohou zájemci už od pondělí 3. června

 

STŘEDNÍ ČECHY – Už od 3. června mohou zájemci žádat o dotaci na výměnu starého kotle za nový. Na výměny mají Středočeši k dispozici celkem 515,5 milionů korun. Dalších pět tisíc domácností by mohlo v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací pro období 2019-2023 získat potřebnou finanční pomoc na výměnu starého kotle za nový. Finanční dotace bude poskytována do maximálního podílu 75 % způsobilých výdajů v případě, že se bude jednat o instalaci plynového kondenzačního kotle, kdy konečný uživatel může obdržet dotaci nejvýše 95 tisíc korun.

„Bude to zřejmě poslední jistá možnost, jak finanční příspěvek na výměnu kotle získat, a proto by si občané neměli nechat ujít. Žádat o dotaci budou moci už od 3. června, a to až do 30. června 2022,“ shodli se společně náměstek hejtmanky pro oblast financí Gabriel Kovács s náměstkem ministra životního prostředí Janem Křížem na společné tiskové konferenci. „Jsem rád, že ve Středočeském kraji byl v předchozích výzvách velký zájem majitelů rodinných domů o ekologičtější zdroje tepla a věřím, že tomu tak bude i v této výzvě,“ dodal náměstek Kříž.

„Finanční podpora bude žadatelům navýšena o dalších 7,5 tisíce korun tehdy, bude-li výměna starého kotle za nový provedena v seznamu obcí, který bude součástí vyhlášeného programu. Jde o obce, které jsou na tom z hlediska znečištění ovzduší ve středních Čechách nejhůře,“ řekl G. Kovács. Možnost zálohové platby se bude také týkat devíti plošně vybraných ekonomicky slabších regionů, a to Městce Králové, Mšena, Příbrami, Rakovníka, Sedlčan, Slaného, Votic, Vlašimi a Zruče nad Sázavou. Dále mohou o zálohovou platbu požádat držitelé průkazu pro osoby zdravotně postižené.

Autor/zdroj: Středočeský kraj

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!