Práce na stavbě přestupního terminálu pokročily, odbavovací hala už stojí

 

SEDLČANY – Od zahájení výstavby moderního přestupního terminálu uběhlo patnáct týdnů a už se začíná poměrně detailně rýsovat mohutnost odbavovací haly. Ta má rozměry 30 krát osm metrů a na základní betonové desce už stojí celá ocelová konstrukce. Ve finále bude dvoupodlažní odbavovací hala celá prosklená, přízemí haly bude sloužit cestujícím, první patro pak personálu.

foto: Ladislav Havel

V přízemí najdou cestující všestranný dopravní servis počínaje klimatizovanou čekárnou, prodejem rychlého občerstvení pomocí automatů, hygienická zařízení, WC pro invalidy, boxy pro úschovu zavazadel a konče samostatnou místností pro úschovnu jízdních kol. Prostřednictvím informační tabule budou cestující informováni o pravidelných příjezdech a odjezdech autobusových linek.

foto: Ladislav Havel

Do patra je pak situována kancelář dispečera a komplexní zázemí pro řidiče včetně kuchyňky a hygienického zařízení. Na odbavovací halu navazují na jedné delší straně dvě zastřešená výstupní stání, na opačné straně haly pak ve čtyřech pruzích šest zastřešených a jedno nezastřešené nástupiště. Veškerý přístup k jednotlivým nástupištím je řešen tak, aby cestující byli chráněni před nepřízní počasí.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!