Testování soutěžních vozů krátkodobě omezí silniční provoz u Svatého Jana

SEDLČANY – Svatojanské lesy, respektive silnice mezi Třebnicemi u Sedlčan, obcí Svatý Jan a osadou Brzina se opět stane místem, kde se v úterý 23. dubna v době od 9 do 16 hodin uskuteční testy soutěžních automobilů. Testy v této době nebudou probíhat nepřetržitě, úplné uzavírky silnice III/10230 budou pouze krátkodobé. V době testování nebude možné na silnici III/10230 vjíždět ani ze směru od Hrabří (silnice III/10526) a od obce Svatý Jan (silnice III/1026). To se týká i výjezdů z lesních a polních cest.

„V době testování bude celá trať úplně uzavřena na dobu maximálně deseti minut. Nejpozději po uplynutí této doby bude testovací vozidlo odstaveno a bude umožněno projetí ostatním účastníkům silničního provozu. Následně se pořadatelé přesvědčí, že se na trati nenachází žádný účastník silničního provozu, poté může být trať opětovně krátkodobě uzavřena a zahájeno další testování. Čekací doba linkových autobusů nesmí přesáhnout dobu pět minut,“ uvádí se v povolení této akce, které vydal MěÚ Sedlčany.

O krátkodobé uzavírky silnice protínající Svatojanské lesy z důvodu testování závodních vozů požádala společnost ALL-RACING, za volantem testovaného soutěžního vozu budeme tak moci vidět (podobně jako v předešlých případech) špičkového soutěžního jezdce Jana Černého z Příbrami. Důvod je zřejmý, už koncem příštího týdne startuje další závod Mistrovství ČR v rallye. Tím je 54. Rallye Šumava Klatovy, která se jede ve dnech 26. a 27. dubna.