Zametací technika vyrazí do ulic města s prvním aprílovým dnem

 

SEDLČANY – Počínaje prvním dubnovým dnem začnou Sedlčanské technické služby (STS) s velkým jarním úklidem spojeným s blokovým čištěním ulic. Vlastní úklid potrvá pět pracovních týdnů, zaměstnanci STS budou zametacími stroji uklízet ulice, chodníky, parkovací plochy, veřejná prostranství v době od 6 do 15 hodin. Během prvním dvou dnů pracovního týdne zvládnou technické služby uklidit ulice v lokalitě Lhotka. V dalších dvou dnech se vrhnou na okolí Novoměstského náměstí a přilehlé ulice. V pátek 5. dubna přijdou na řadu ulice v okolí sedlčanského kulturního domu.

Úklid centrálního náměstí T.G. Masaryka je naplánován na pondělí 8. dubna. Severní sídliště přijde na řadu 9. dubna, Jižní sídliště o dva dny později. Uklízet se budou i parkoviště pod Vyšehradem, v ulicích Na potůčku, na Komenského náměstí, v Luční ulici a také za objektem gymnázia. Nejdéle si na úklid místních komunikací počkají obyvatelé ulic K. H. Máchy, K Cihelně, Podsadová, parkoviště u paneláků a také obyvatelé Červeného Hrádku a ostatních osad. Tady se čistící stroje technických služeb mají objevit až v poslední dubnové dekádě, respektive začátkem května.

„Na blokové čištění budou všichni občané upozorněni v daných lokalitách dopravním značením, proto žádáme řidiče, aby si pozorně všímali přenosných dopravních značek. V daných částech města se objeví v předstihu několika dnů předem, opatřeny budou tabulkou s vyznačeným datem i časem, kdy bude v ulici platit dočasný zákaz parkování. Prosíme, věnujte pozornost tomu, kdy se bude zametat Vaše ulice a včas přeparkujte Váš vůz. Vyhnete se zbytečným komplikacím spojeným s případným odtahem,“ informuje sedlčanská radnice. Úklid zahrnuje odstranění posypového materiálu po zimním období a kompletně letos skončí v pátek 5. května.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!