Nemastná a neslaná hra domácího týmu na Jindřichův Hradec nestačila

 

SEDLČANY – Úvodním jarním kolem pokračoval o víkendu ročník 2018/2019 divizních fotbalových soutěží. Šest zápasů skupiny A se hrálo v sobotu, zbývající dva v neděli. Mezi nimi i utkání domácího Tatranu Sedlčany s mužstvem Jindřichova Hradce. Na podzim nad tímto staronovým účastníkem Divize Tatran zvítězil 1:0. V průměrném tempu hraném nedělním zápase tentokrát padlo branek sedm, naneštěstí pro Tatran čtyři do jeho sítě. Tři body si tak po bojovném výkonu po zásluze odvezli hosté.

Na mokrém trávníku začala obě mužstva opatrně s dobře zajištěnými obranami. První náznak šance přišel od domácích v 9. minutě, kdy Dvořák zatáhl míč a následnou střelu tečovala hostující obrana. Ve 12. minutě střílel Haas z vápna nad branku. V 19. minutě zahrozili také hosté, ale gólman Glogar jejich dvě střely bezpečně kryl. V 25. minutě vystřelil Kdolský na branku, jeho střela mířila k pravé tyči, kde Haas doklepl míč zblízka do sítě. Hosté vyrovnali v 34. minutě z trestného kopu přes zeď, autorem branky Jihočechů byl Tomek. Radost hostů z vyrovnání trvala jen do 36. minuty, kdy se k míči dostal Senft a Tatran šel znovu do jednobrankového vedení.

Na začátku druhého poločasu se dostal do šance Brotánek, ale s jeho slabou střelou neměl brankář hostů moc práce. V 48. minutě hosté kopali roh, na přesně nacentrovaný míč si naskočil nikým neatakovaný Völfel a hlavou srovnal na 2:2. Domácí tato branka dost zaskočila a nemohli se dlouhé minuty dostat do tempa. Naopak hosty vstřelená branka povzbudila a tak se většinu času hrálo na půlce domácího týmu. V 65. minutě hosté znovu z úhlu zahrozili a Glogar na poslední chvíli stačil míč tečovat nohama na roh. Pak však přišel kiks hostujícího obránce u lajny, čehož využil v 66. minutě Pavel Lípa ke vstřelení třetí branky. V 72. minutě hosté znovu po rohovém kopu vyrovnali, autorem branky byl Kněžínek. O tři minuty později se nad hřiště přihnaly kroupy a tak rozhodčí zápas přerušil. Naštěstí kroupová přeháňka trvala jen dvě minuty a za chvíli se opět hrálo. V 78. minutě domácí gólman Glogar špatně vyběhl na hranici velkého vápna a toho pohodlně využil hostující Janák ke vstřelení čtvrté branky. Tím se hosté poprvé dostali do vedení, kterou obětavou hrou udrželi až do konce zápasu. A to ještě v 84. minutě mohli vedení zvýšit, ale Glogar tentokrát správným vyběhnutím gólu zabránil.

Tatran Sedlčany – FK Jindřichův Hradec 1910
3:4 (2:1)
Góly: 25. Haas, 35. Senft, 66. Lípa P. – 34. Tomek, 48. Völfel, 72. Kněžínek, 78. Janák
Žluté karty: 59. Brotánek – 51. Tomek, 68. Králíček
Sestava Tatranu: Glogar – Soldát (76. Sirotek), Čejda, Brotánek, Lípa P. – Kdolský, Dvořák, Haas (73. Hájek), Kvěch – Krůta M., Senft
Rozhodčí: Volf – Šlajs, Špindlerová
Diváků: 238
 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!