Dakar 2019: Macík ztratil v první etapě na vítěze devět minut a dojel dvanáctý

 

PISCO – 41. ročník Dakarské rallye měl v pondělí 7. ledna na svém programu první etapu z Limy do Pisca. Ta měřila celkem 331 kilometrů, z toho rychlostní zkouška byla dlouhá jen 84 kilometrů. Ti nejrychlejší ji zvládli v čase něco málo za přes jednu hodinu. V kategorii kamionů zvítězil Rus Nikolajev s vozem Kamaz v čase 01:09:05. Sedlčanská posádka kamionu Liaz dojela v první etapě na dvanáctém místě, na vítěze ztratila přes devět minut. Motocyklista sedlčanského Big Shoc Racing týmu Jan Brabec dojel v první etapě třicátý.

„Začátek bezvadný, pěkně jsme se rozjeli, dokud jsme nedorazili k velkému výjezdu, kam se před námi už po druhé drápalo jedno Iveco. Pustil jsem to střemhlav nahoru a bohužel to nevyšlo… Museli jsem couvat celý kopec dolu a ještě pěkně dvakrát, než se nám to podařilo úplně z druhé strany, kam už za námi vyrazili ostatní. Nedalo se nic dělat, menší chybka co nás stále něco málo přes pět minut. Pak ještě na konci jedna couvačka, ale nic složitého. Ztráta devět minut na prvního je v pohodě, to 12. místo už moc ne,“ popsal krátce po dojezdu průběh úvodní etapy Martin Macík.

„Jelo se mi skvěle, navigaci jsem krásně trefil. Pár kluků mi prášilo, ale jel jsem klidně. Užíval jsem si duny, je super, že už vím, co a jak. A motorka? Ta jede neskutečně,“ hlásil po příjezdu do cíle Brabčák, když předával svou motorku Husqvarna tátovi a strýcovi, kteří mu jí servisují. „V první etapě se nevyhrává, jel jsem s rozumem. Ale mám radost, že pár fabrikantů je za mnou. Teď si jdu dát pivo a zítra budeme surfovat dál,“ zakončil motocyklista z týmu Big Shock Racing a odešel si vybarvovat roadbook na další den.

V úterý na dakarské jezdce čeká 342 ostrých kilometrů ve 2. etapě vedoucí z Pisca do San Juan de Marcona. A tým Big Shock Racing odhaduje, že bude daleko náročnější než úvodní prolog.

Autor/zdroj: Nikola Kužílková,
Big Shock Racing

 

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!