Dakar 2019 startuje. V pondělí čeká na celé závodní pole úvodní etapa

 

LIMA – Kola Dakaru 2019 se roztáčejí. Martin Macík i Jan Brabec z týmu Big Shock Racing už mají za sebou všechny nezbytnosti, které k účasti v nejnáročnějším motoristickém závodě patří. Martin na svůj žlutý kamion Liaz ještě v Limě stihl nalepit poslední sponzorská loga a pak si s Honzou s chutí zajezdili v rámci shakedownu, cvičného tréninku v dunách za Limou. Ubezpečili se tak, že na jejich závodních strojích vše šlape. Následovaly technické přejímky, nepříliš oblíbený bod programu všech dakarských týmů. Pro Big Shock Racing už znamenají rutinní záležitost.

Motorkáři Janu Brabcovi i posádce žlutého kamionu ve složení Macík, Tomášek, Kalanka, pořadatelé zkontrolovali administrativní náležitosti, technický stav závodních strojů i bezpečnostní prvky. „Vše šlo podle plánu. Organizátoři nám prošli iritrack a GPSky, prohlédli, zda je vše zaplombované, převážili Frantu, ověřili, že bliká, svítí a technicky splňuje všechny předpisy. Následovala přehlídka bezpečnostního vybavení, kontrola nehořlavého oblečení, helem, hasicích přístrojů a tak dále, vše pěkně podle seznamu,“ popisuje Martin Macík.

Před startem legendárního Dakaru mají závodníci i jejich týmy napilno. Stejně na tom byl i Martin Macík, 29letý pilot kamionu Liaz, který v loňském roce dojel legendární závod na výborném 5. místě a před sebou má svůj 7. Dakar (pětkrát kamion pilotoval, dvakrát navigoval). Martin ještě před startem na svůj závodní speciál stihl nalepit loga nového týmového partnera Champion, výrobce motorových olejů a musel zařídit také kabinu svého kamionu, aby posádka měla po ruce vše potřebné. Spoustu práce měl i Jan Brabec, jenž s tátou těsně před přejímkami ladil svůj motocykl Husqvarna, na kterém vyjede do svého druhého Dakaru.

Autor/zdroj: Z Limy Nikola Kužílková,
Big Shock Racing

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!