Nejchladnějším místem v celém Česku bylo v pátek ráno okolí Sedlčan

 

SEDLČANSKO – Po čtvrtečním vydatném sněžení se v noci na pátek vyjasnilo a teploty tak začaly klesat hluboko pod bod mrazu. Stanice Rudolec v údolí potoka Mastník hlásila v pátek 4. ledna nejnižší teplotu z celé republiky. Teploměr na meteorologické stanici Rudolec ukazoval krátce po šesté hodině ranní mínus 12,1 stupně Celsia. O něco „tepleji“ bylo tak například i na Lysé Hoře v Beskydech či na stanici ČHMÚ Luční Bouda v Krkonoších (shodně -11,6 °C).

Pod mínus deset stupňů klesla ve středních Čechách v pátek také teplota v Neumětelích na Berounsku (-10,6 °C). Změnu přinese už páteční den, kdy má být převážně zataženo, od západu se sněžením, které bude postupně v polohách pod 500 metrů přecházet v déšť se sněhem, později i déšť. Nejvyšší teploty pak v pátek 4. ledna vystoupí na -1 až +2 °C.

Další oteplování pak přinese sobota, kdy podle předpovědí meteorologů má být převážně zataženo a občas déšť nebo déšť se sněhem, nad 600 metrů pak může opět sněžit. K večeru má postupně docházet k částečnému protrhávání oblačnosti a místy sněhové nebo smíšené přeháňky. Sobotní denní teploty vystoupí na 3 až 6 °C. Rozfouká se však znovu nepříjemný severozápadní vítr, který může v nárazech dosahovat síly až 15 m/sekundu.

Autor/zdroj: ČHMÚ

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!