U Roudného se střetla dvě osobní auta, k vážné nehodě letěl vrtulník

 

SEDLČANY – Informaci o dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici číslo II/105 asi kilometr od Sedlčan ve směru k obci Osečany přijala tísňová linka středočeských hasičů v sobotu 22. prosince čtyři minuty před jedenáctou hodinou. Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Sedlčany s prvovýjezdovou cisternovou automobilovou stříkačkou. Hasiči byli na místě už za tři a půl minuty od oznámení nehody na tísňovou linku.

foto: HZS Středočeského kraje

„Při průzkumu zjistili, že při střetu dvou osobních vozidel, z nichž jedno skončilo zcela mimo vozovku a druhé částečně zasahovalo do silnice, se zranily čtyři osoby. Jednotka zachytila unikající pohonné hmoty, zajistila vozidlo nakloněné v příkopu proti dalšímu pohybu a na obou autech udělala protipožární opatření. Pak hasiči spolupracovali s posádkami zdravotnické záchranné služby ze Sedlčan a Votic při ošetřování zraněných,“ uvedl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Ladislav Holomčík.

foto: HZS Středočeského kraje

Dva zranění muži byli odvezeni sanitními vozy do nemocnice, jeden zůstal po ošetření na místě. Pro středně zraněnou ženu nechal lékař přivolat vrtulník Letecké záchranné služby, který pacientku přepravil do motolské nemocnice v Praze. Po dobu zásahu byla silnice průjezdná kyvadlově jedním pruhem, úplně zastaven provoz byl jen krátce po dobu vyprošťování obou vozidel a nakládání na odtahovou službu. Nehodu vyšetřuje příbramská dopravní policie.

foto: HZS Středočeského kraje

Autor/zdroj: HZS Středočeského kraje

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!