Ze sklepní kóje neznámý zloděj odnesl sjezdové carvingové lyže i s hůlkami

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 14 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Zatím nezjištěný pachatel vnikl z 2. na 3. prosince do sklepní kóje bytového domu v ulici U Kulturního domu a ukradl sjezdové carvingové lyže i s hůlkami. „Vzniklá škoda byla stanovena na šest tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Monika Schindlová. Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou tyto objekty opuštěné. Pachatelé krádeží v bytových domech dobře vědí, že lidé mají ve svých sklepních kójích kola, lyžařské vybavení, nářadí, náhradní pneumatiky a potraviny.

„Předcházet těmto krádežím mohou občané už tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou. Důležité je především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. Pomoci dopadnout pachatele mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v domě,“ radí policejní mluvčí.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!