Na divadelní scénu míří tragikomedie v podání sedlčanských ochotníků

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 11 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Sedlčanští divadelní ochotníci, po úspěšném jarním provedení komedie Taková normální rodinka, se divákům znovu představí, tentokrát v divadelní hře Jiřího Hubače Dům na nebesích. Drama, které pochází z roku 1980, se hrálo několik sezon ve Vinohradském divadle v hlavní roli s Jiřinou Bohdalovou. Hrdinkou hry Jiřího Hubače je Klára, stárnoucí žena z nádražního bufetu, která celý život pečuje o svoji rodinu.

Má hodného, i když jednoduššího, bratra Fandu a záletného otce, který za sebou zanechává zástupy bývalých milenek a jejich dětí. Klára po celý svůj život sní o tom, že si jednou koupí dům, v němž nyní bydlí v nájmu — svůj dům na nebesích… Sedlčanští ochotníci tuto tragikomedii nastudovali v režii Petra Svobody, který do hlavních rolí obsadil Renatu Pejchlovou (Klára), Martina Peška (Fanda), Jana Náhodu (otec) a Renatu Vinařovou do role Paní domácí.

Dále se diváci mohou těšit na herecké výkony Jiřího Bosáka, Zuzany Trojanové, Davida Krůty a Renaty Volkové. Premiéru v sedlčanském kulturním domě má hra Dům na nebesích ve čtvrtek 15. listopadu v 19:30. Reprízy hry jsou na programu v neděli 18. listopadu v 17. hodin, 19. listopadu v 16:00 a 19:30 a dále 21. a 22. listopadu ve stejný čas. Vstupenek je kromě premiéry v předprodeji zatím dostatek.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!