Monínecká fabrika na sníh jede na plný výkon. V sobotu začíná lyžařská sezona

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Hromady sněhu vyrobené technologií Snowfactory v horní části Skiareálu Monínec signalizují brzké zahájení lyžařské sezony na červené sjezdovce. Stane se tak o státním svátku tuto sobotu 17. listopadu, kdy se rozjede horní kotva. Návštěvníci největšího středočeského lyžařského areálu budou mít k dispozici 600 metrů horní části sjezdovky o celé její šíři. V provozu bude také parkoviště u nástupní stanice horní kotvy a lyžařská škola Monínec.

Monínec – archivní foto: Ladislav Havel

O víkendu si lyžaři budou také moci vyzkoušet nové lyže Českého výrobce Lusti. „V rámci testovací a předváděcí akce si můžete vyzkoušet libovolný počet lyží z nové kolekce LUSTI. Stánek Lusti najdete u spodní stanice vleku kotva, který začíná v polovině sjezdovky. Díky tomu, že bude zasněžená sjezdovka v plné šíři, si můžete vyzkoušet i lyže s většími poloměry krojení (obřačky). Testování lyží je zdarma. V neděli proběhne vylosování pěti účastníků akce LUSTI Monínec 2018, kteří od nás obdrží věcné ceny,“ zvou na otevření lyžařské sezony provozovatelé areálu.

Monínec – archivní foto: Ladislav Havel

Jezdit se zatím bude do 7. 12. za předsezonní ceny, takže například dvě hodiny denního lyžování vyjdou dospělého lyžaře na 345 korun, děti zaplatí o 70 korun méně. Oblíbené čtyři hodiny lyžování vyjdou dospělé na 410 korun, děti pak na 330 korun. Skipas na celodenní lyžování pořídí dospělá osoba za 485 korun, dítě zaplatí o 100 korun méně. Tři hodiny večerního lyžování vyjdou „dospěláky“ u pokladny na 300 korun, oproti tomu děti ušetří 60 korun. Skipasy zakoupené předem prostřednictvím e-shopu jsou přibližně až o deset procent levnější.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!