Svatomartinský víkend byl ve znamení honů, kromě zvěře to schytali i honci

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 15 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – O víkendu probíhaly v celém Středočeském kraji hony, a tak o střelná zranění účastníků „mysliveckého rojení“ nebyla nouze. V sobotu záchranáři přijali před druhou hodinou informaci o muži na Praze východ, který to od svého kolegy – střelce – schytal do hýždí. Ke zraněnému vyrazila kostelecká posádka rychlé zdravotnické pomoci a lékař ve vozidle rendez-vous z Říčan. Pacientovi bylo zranění ošetřeno a byl přepraven do vinohradské nemocnice. Asi o deset minut později došlo v katastru obce Svatý Jan ke střelnému zranění muže.

„Ten byl zasažen do horní končetiny, při čemž mu byly amputovány dva prsty. Pacient byl zajištěn a rychle transportován na oddělení plastické chirurgie vinohradské nemocnice. Zhruba ve stejný čas spěchala také zručská posádka rychlé zdravotnické pomoci k muži, který byl také střelen na honu, kdy se mu broky zavrtaly do horní a dolní končetiny. Záchranáři poskytli muži nezbytnou péči a transportovali ho do kutnohorské nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Lovu zdar!

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!