Míra nezaměstnanosti v regionu znovu v říjnu klesla o dvě desetiny

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 18 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Sezonní práce díky teplému podzimu stále nekončí, což se dost výrazně projevilo na říjnové míře nezaměstnanosti. Ta oproti předchozím dvěma měsícům v říjnu klesla o dvě desetiny na 1,6%. Vyplývá to z nově zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na detašovaném pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let na konci října  celkem jen 219 lidí bez práce. V porovnání s devátým kalendářním měsícem to znamená snížení počtu nezaměstnaných o 28 lidí. Ke stejnému datu bylo na Sedlčansku 271 volných míst, což je o 11 více než na konci září.

V porovnání počtu lidí bez práce a volných míst to znamená, že říjnová poptávka po zaměstnancích byla o 52 lidí vyšší, než byla ve stejném měsíci momentální nabídka Úřadu práce. Nejvíce volným míst nadále zůstává přímo v Sedlčanech (133), dále v Sedlci-Prčici (40) a ve Svatém Janu (24). Na Sedlčansku byly koncem října jen jediná obec, kde procentuální počet nezaměstnaných dosáhl vůči počtu obyvatel tři procenta (Osečany 3,5%). Ve dvou obcích se míra nezaměstnanosti třem procentům přiblížila (Milešov 2,9% a Kňovice 2,8%)

Naopak nulovou mírou nezaměstnanosti se může chlubit obec Křepenice a mírou nezaměstnanosti do jednoho procenta včetně Vysoký Chlumec (0,4%), Radíč (0,7%) a Nalžovice (1,0%). Další tři obce pak říjnu měly míru nezaměstnanosti 1,1% (Dublovice, Jesenice, Počepice). Z trojice měst regionu Sedlčanska na tom bylo v říjnu nejlépe město Sedlec-Prčice s mírou nezaměstnanosti 1,3 procenta. Následují Sedlčany (1,9%), kde míra nezaměstnanosti zůstala stejná jako v předchozích dvou měsících. V Krásné Hoře nad Vltavou dosahovala v říjnu míra nezaměstnanosti 1,6 procenta, což je pokles míry nezaměstnanosti oproti září o 0,2%.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!