Seniorská obálka pomůže dle krajských radních seniorům ve chvíli nouze

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Středočeský kraj se hodlá připojit k projektu Ministerstva práce a sociálních věcí, v jehož rámci bude pro seniory vytvořena pro případ nouze karta I. C. E. (In Case of Emergency). Tato karta, vložená do plastového obalu má obsahovat datum narození, upozornění na alergie, základní nemoci seniora, užívané léky a kontakty na praktického lékaře a osoby blízké. Podle přestav krajské radní pro oblast sociálních věcí Anety Heřmanové si tuto kartu budou moci senioři umístit na dobře viditelné místo v bytě, které složky záchranného systému po vstupu do bytu snadno zaznamenají.

„Jde o užitečný projekt, který napomůže záchranářům zasahujícím v důležitých život ohrožujících situacích urychlit čas v rozhodování jak postupovat při záchraně života. Především u osamoceně žijících seniorů, kteří se dostanou do mimořádné nouze, bude takováto rychlá informace pro záchranáře užitečnou pomocí,“ dodala radní Aneta Heřmanová, která nad realizací projektu v rámci Středočeského kraje převezme záštitu. Finanční náklady na realizaci projektu ponese Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Středočeský kraj by se na něm měl podílet 150 tisíci korunami. Půjde o náklady na výrobu plastové obálky a klipsu s magnetem pro jejich připevnění v bytě seniorů, tisku tiskopisů ICE karty a Pravidel pro vyplnění karty. Senioři získají plastové obálky s magnetem, prostřednictvím kontaktních míst pro seniory a zdravotně postižené, prostřednictvím obcí, v nichž žijí, či prostřednictvím praktických lékařů nebo záchranné služby. S vyplněním karty budou moci pomoci blízcí či praktický lékař. S realizací projektu je počítáno v roce 2019. Schválí-li účast na projektu rovněž krajští zastupitelé, bude možné si tyto tiskopisy stáhnou z webovém portálu Středočeského kraje.

Autor/zdroj: Středočeský kraj

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!