V Petrovicích zdárně pokračuje stavba nové sportovní haly za 20 mil. korun

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 6 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

PETROVICE – Téměř tříleté projednávání stavby kryté sportovní haly v Petrovicích se dostalo do zdárného konce. Stavební firma UNIKO Písek, která vyhrála výběrové řízení, zahájila stavbu haly. Práce jsou v plném proudu, v Německu se vyrábí konstrukce haly, předpokládá se, že v půlce listopadu bude dodána a následně postavena. Podobně je na tom i přístavba, která bude ze sendvičových panelů. Obec dostala na stavbu haly přislíben dotace z MŠMT ve výši 9,33 mil. Kč. Aktuálně se poskytnutí dotace administruje. Ze strany obce byly splněny všechny podmínky, nyní se čeká na vydání rozhodnutí.

„Protože podmínkou pro poskytnutí dotace je její prostavění do konce roku 2018, nebylo na co čekat a stavba byla zahájena. Její celkové náklady budou přibližně 20 milionů korun. Předpokládáme, že příští zimní sezonu bude sportovcům k dispozici. Součástí stavby bude kromě zázemí šaten a společenské místnosti i sauna. Hala bude umístěna za Obecním domem z důvodu dobrého parkování a především kvůli možnosti vytápění haly odpadním teplem z bioplynové stanice v areálu ZD. Tato možnost díky vynikající spolupráci se ZD Krásná Hora a.s. výrazně pozitivně ovlivní budoucí provozní náklady,“ uvádějí nejnovější aktuality z petrovické radnice.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!