Opuštěné chaty teď lákají zloděje, o tom se přesvědčili chataři v Sejcké Lhotě

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 17 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Nastává doba chladnějšího počasí a s tím souvisí menší návštěvnost rekreačních chat, této skutečnosti využívají zloději. Policie provádí namátkové kontroly v rekreačních oblastech, ale v jejích silách není chránit každé obydlí. Je vhodné připomenout, že každý sám může přispět k tomu, aby svůj majetek lépe zabezpečil, např. používáním bezpečnostních zámků, zodolněných dveří, mříží, uzamykatelných okenic a bezpečnostních skel. Jde o prostředky, které zlodějům podstatně ztěžují vniknutí do objektu.

„Minulý týden policisté přijali oznámení o vykradení pěti objektů v chatové oblasti Sejcká Lhota. Zatím nezjištěný pachatel či pachatelé zde odcizili olejové čerpadlo a tři televizory, vše v hodnotě 20 tisíc korun. Poškozením dveří, oken, branky, oplocení a zahradního nábytku byla způsobena další škodu ve výši 23 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. V minulém týdnu přijali sedlčanští policisté také oznámení o krádeži nářadí ve Skrýšově. „Konkrétně šlo o benzínovou motorovou pilu, dvě úhlové brusky, okružní pilu a vrtačku. Hodnota odcizeného nářadí činila šestnáct tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Zloději si podle policistů většinou vybírají odlehlé a právě špatně zabezpečené objekty. Pro vyšší standard ochrany je možné využít elektronické zabezpečení, např. lokální signalizace, detektory pohybu, systémy s dálkovou signalizací – telefonní hlásič. Cennější věci rozhodně nechce nechávat přes zimu v chalupách. Důležité také je všímat si pohybu podezřelých osob a vozidel, takovou věc případně nahlásit na linku 158.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!