Krčínova cyklostezka je momentálně ve stádiu zahájení stavebního řízení

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 3 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Sen mnoha příznivců cyklistiky – výstavba tzv. Krčínovy cyklostezky ze Sedlčan do Prčice – se posunul do další fáze. Tím je ze strany Odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Sedlčany zahájení stavebního řízení. Stavební řízení je správním řízením, které řeší zejména konkrétní podobu stavby, její provedení a její technické aspekty. Jak dlouho se toto fáze potáhne záleží na především na účastnících řízení, kterými jsou jednak desítky majitelů pozemků, kudy cyklostezka povede, a zároveň také mnohonásobně více dalších vlastníků sousedních pozemků.

Celkové náklady na výstavbu cyklostezky s živičným povrchem ze Sedlčan do Prčice mají činit 90 milionů korun. Z toho by příspěvek z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury mohl v případě kladného vyřízení dotace v roce 2019 činit až 85 procent uznatelných nákladů, tj. 76,5 milionů korun. Cyklostezka je navrhovaná jako dvoupruhová o celkové šíři čtyř metrů. Trasa plánované cyklostezky začíná na hrázi sedlčanské přehrady a dále prochází obydleným územím v průtahu přes Mezné, Jesenici, Bolechovice do Prčice. Vede většinou po stávajících místních komunikacích a dále po polních a lesních cestách, které jsou ve vlastnictví obcí.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!