Monínec zasněžuje. Před dokončením je i lyžařská škola a penzion Javorka

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 7 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLEC-PRČICE – Na Moníneckou sjezdovku v současné době dopadají první kubíky sněhu už třetím rokem uměle vyráběné technologií Snowfactory. Zimní provoz zahájí areál Monínec za necelý měsíc – v sobotu 17. listopadu. Lyžovat se začne na horní části sjezdovky obsluhované kotvovým vlekem. V provozu od tohoto data bude jak hotelová lyžařská školička, tak i nová lyžařská škola s vlastní půjčovnou a prodejem skipasů ve spodní části areálu poblíž stanice lanovky. Tu letos provozovatelé areálu přesunuli na druhou stranu lanové dráhy, čímž se podstatně zvětšil prostor školního skiparku. Prostorem lyžařské školy povede také pohyblivý pás obohacený o další možnost výstupu, podle toho jak je lyžař zdatný.

Studie: Areál Monínec

„Součástí nové lyžařské školy bude také nově postavená budova, která poskytne nejen pohodlné zázemí, ale i půjčovnu určenou jen těm, kteří se účastní výuky. Půjčovna pro veřejnost zůstává na původním místě a nově ji bude provozovat Intersport. Těšit se tak můžete na služby nejvyšší kvality, jako je třeba servis lyží za pár minut díky nejmodernějšímu brousícímu automatu. Důležitou novinkou je také testcentrum lyží Atomic a Salomon. Když nebudou děti zrovna na sjezdovce, mohou se zabavit v nové herně, kterou najdete v rozšířené restauraci M2,“ uvádějí k novinkám provozovatelé areálu.

Studie: Areál Monínec

V horní části areálu je pak před dokončením nový třípodlažní objekt penzionu Javorka, který bude poskytovat ubytování ve stejném standardu jako vedlejší tříhvězdičkový Hotel Monínec. Penzion Javorka nabídne návštěvníkům kromě ubytování ve dvaceti pokojích také konferenční místnost a pohodlné zázemí pro Hotelovou lyžařskou školu a půjčovnu. V nejvyšším patře vzniknou navíc tři apartmány s kuchyňským koutem, v neposlední řadě Javorka nabídne ubytování také pro hendikepované. Návštěvníkům se penzion Javorka otevře kromě apartmánů v prosinci letošního roku.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!