Martin Macík úspěšně zdolal poslední závod před lednovým Dakarem 2019

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 8 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Pilot kamionu Liaz Martin Macík a motocyklista Jan Brabec z týmu Big Shock Racing úspěšně zdolali šestidenní závod Rallye du Maroc. Macík si veze domů medaile za vítězství v kategoriích kamionů a Auto Open. Mezi všemi auty v závodu dojel na výborném devátém místě. Jan Brabec v poli motocyklů, nabitém profesionálními továrními jezdci, vybojoval cenné třinácté místo. Poslední závod před Dakarem 2019 potvrdil perfektní připravenost českých závodníků i Macíkova speciálu. Nejnáročnější motoristický závod na světě odstartuje 6. ledna 2019 v Peru.

Rallye du Maroc – foto: Big Shock Racing

Martin Macík v Rallye du Maroc neměl ve své kategorii konkurenci, byl jediným, kdo se odvážil do marockých dun v kamionu. Martin Macík, František Tomášek a Lukáš Kalanka tak ve své žlutočerné liazce měřili síly hlavně s jezdci osobních automobilů. Ačkoliv startovali z posledního místa, většinu aut postupně nechali za sebou a podařilo se jim vybojovat úctyhodný výsledek. „Všechno jsme dobře zvládli. Jsme opravdu spokojení. Nečekali jsme, že je reálné, abychom dojeli 9. mezi všemi auty a předjeli tolik osobáků,“ shrnul svoje dojmy z Rallye du Maroc Martin Macík.

Rallye du Maroc – foto: Big Shock Racing

Jan Brabec vybojoval v marockém závodě skvělé 13. místo. Celý závod se pohyboval těsně za první desítkou. Po maratonské etapě dojel do cíle na 12. místě, během závodu zároveň několikrát nakoukl i mezi nejlepší desítku. „Bylo tu s kým závodit. Na trati jsem se potkával s Pricem, Sunderlandem, Rickym Brabcem, Shortem nebo Wallknerem. To potěší a motivuje zároveň. Potvrdil jsem si tu, že mám dobrou rychlost,“ řekl Jan Brabec. Celý tým teď absolvuje finální fyzickou přípravu a doladění posledních technických detailů před listopadovým odesláním závodních strojů lodí do Jižní Ameriky.

Autor/zdroj: Nikola Kužílková,
Big Shock Racing

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!