Málo využívané úseky silnic kraj v zimě z úsporných důvodů udržovat nebude

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 17 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Středočeský kraj v současnosti spravuje přes osm a půl kilometrů silnic druhých a třetích tříd. Podle středočeských radních je z nich 297 kilometrů tak málo využívaných, že na nich není nutné v zimním období zajišťovat sjízdnost a schůdnost. Úseky silnic, na kterých se pro jejich malý dopravní význam nezajišťuje sjízdnost a schůdnost v zimním období, budou označeny svislým dopravním značením A22 (Jiné nebezpečí) s dodatkovou tabulkou „Silnice se v zimě neudržuje“. Mezi v zimě neudržované spadají i úseky silnic v katastru města Sedlec-Prčice (Jetřichovice – Cunkov).

„Tyto úseky jsou většinou vyřazené ze zimní údržby z toho důvodu, že jsou velmi málo využívané a řidiči k nim mají jinou, zpravidla lepší, alternativu. Silnice pochopitelně nevyužívají ani vozy hromadné dopravy. Ve všech případech jsme vyjmutí úseků projednali s příslušnými starosty a obce s ním souhlasily,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová. Důvodem opatření je podle hejtmanky úspora nákladů. Na zimní údržbu jednoho kilometru silnice se totiž ve Středočeském kraji vynaloží průměrně finanční náklady ve výši 30 tisíc korun.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!