Příznivé září s mírou nezaměstnanosti nijak nepohnulo, stále zůstává 1,8%

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 19 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Z meteorologického hlediska první podzimní měsíc se nijak neprojevil na zářijové míře nezaměstnanosti. Ta se stejně jako v srpnu drží na 1,8%. Vyplývá to z aktuálně zveřejněných dat Úřadu práce ČR. Na pracovišti Úřadu práce v Sedlčanech tak bylo na konci září z celkového počtu 13 857 lidí ve věku od 15 do 64 let celkem 247 lidí bez práce. V porovnání se srpnem to znamenalo snížení počtu nezaměstnaných o šest lidí. Ke stejnému datu (30. září 2018) bylo na Sedlčansku 260 volných míst, což je o 46 více než na konci srpna.

V porovnání počtu lidí bez práce a volných míst to znamená, že zářijová poptávka po zaměstnancích byla o 23 vyšší, než byla koncem září momentální nabídka Úřadu práce. Nejvíce volným míst nadále zůstává přímo v Sedlčanech (125), dále v Sedlci-Prčici (47) a ve Svatém Janu (24). Na Sedlčansku byly koncem září tři obce, kde procentuální počet nezaměstnaných dosáhl vůči počtu obyvatel tři a více procenta (Prosenická Lhota (rovná tři procenta), (Kňovice 3,3%) a Milešov (3,4%).

Naopak nejméně lidí bez práce bylo koncem září letošního roku v obcích Křepenice (0,0%), Radíč (0,7%) a Příčovy (0,9%). Z trojice měst regionu Sedlčanska na tom bylo v září nejlépe město Sedlec-Prčice s mírou nezaměstnanosti 1,0 procenta (pokles oproti srpnu o jednu desetinu procenta). Následují Sedlčany (1,9%), kde míra nezaměstnanosti zůstala stejná jako v srpnu a Krásná Hora nad Vltavou, kde míra nezaměstnanosti dosahovala v září 1,8 procenta, což je pokles míry nezaměstnanosti oproti srpnu o 0,2%.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!