Na Orlíku zmizely dvě pramice, jedna z nich měla zabudovanou GPS navigaci

 

REGION – Ze soboty 6. na neděli 7. října byla ukradena v kempu Podskalí v katastru obce Klučenice. Jedná se o zelenou laminátovou loď v hodnotě deseti tisíc korun. Uvnitř byl navíc elektromotor, vesla, rybářské pruty a rybářské nástrahy. Celkem byla způsobena škoda ve výši 19 tisíc korun. „Po pachateli krádeže příslušníci policie pátrají,“ informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

V úterý 2. října přijal na lince 158 operační důstojník informaci o krádeži čtyřmetrové laminátové pramice v hodnotě patnáct tisíc korun. K jejímu odcizení došlo během večera ve Žďákovské zátoce v katastru obce Orlík nad Vltavou. Loďka byla ukotvena na břehu řeky a zajištěna řetězem s visacím zámkem ke stromu.

„Její majitel v ní však měl zabudovanou GPS navigaci a pramice byla následně nalezena ve vozidle, které bylo zaparkované u domu v jedné obci na Milínsku. Padesátiletý muž uvedl, že ji zakoupil od muže, kterého nechce jmenovat. Loď byla vrácena právoplatnému majiteli. Věc šetří policisté jako trestný čin krádeže,“ doplnila policejní mluvčí.