V kotlině se o víkendu jede závěrečný závod seriálu MMČR v autokrosu

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 7 měsíců a 23 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Posledním podnikem končí o tomto víkendu v areálu Sedlčanské kotliny seriál Mezinárodního mistrovství ČR v autocrossu. Na startovní rošt by se měla postavit v šesti divizích většina jezdců současné autokrosové špičky. Dále je tento podnik vypsán jako závod České trofeje pro jezdce autocrossu a Mascom cupu 2017. První série rozjížděk startuje v sobotu odpoledne, další dvě série rozjížděk, semifinálové a finálové jízdy jsou na programu v neděli 7. října.

Po šesti odjetých autokrosových závodech Mezinárodního mistrovství České republiky v Humpolci, Nové Pace, Přerovu, Poříčí nad Sázavou, v Dolním Bousově a v rakouském Hollabrunnu není stále ve většině soutěžních divizích definitivně rozhodnuto o vítězích celého seriálu MMČR. V Sedlčanech tak půjde o hodně nejen v hlavní soutěži MMČR, ale také v mládežnických kategoriích Racer Buggy. Zajímavé souboje o celkové umístění budou vidět také v kartcrossovém Mascom cupu.

Do závodu divize Super Buggy je přihlášeno sedmnáct jezdců, mezi nimi jsou taková jména jako například Radek Jordán, Roman Keřka, Jakub Kubíček či autokrosový nestor Jaroslav Hošek. Divize Buggy 1600 čítá čtyři jména, divize Junior Buggy jmen sedm. V „plechovkách“ divize Touring autocross + D5 startuje sedm závodníků v čele s Janem Bartošem. V divizi D6 se představí dvanáct závodníků, stejně tak v divizi D2. Hojně obsazené jsou také mládežnické kategorie Racer Buggy 125, 160 a 250, na startovní rošt se dohromady postaví 29 mladých závodníků i závodnic. V kartcrossu startuje třináct jezdců.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!