Obvinění si vyslechla trojice v minulosti souzených a trestaných mužů

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 17 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Třem osobám kriminalisté koncem září a začátkem října sdělili obvinění, trojice byla již v minulosti souzena a trestána. Mezi povedenou trojici patří i devětatřicetiletý muž, který kradl koncem loňského roku a začátkem letošního roku v bytových domech v Sedlčanech a v Dublovicích. „Na svědomí jsou mu připisovány čtyři skutky. Ze sklepů vzal dvě jízdní kola a křovinořez. Celkem způsobil škodu ve výši 25 tisíc korun. Za přečin krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci stanovuje trestní zákoník jeden rok až pět let odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Naprosto nepoučitelný se zdá být i další padesátiletý muž. Tomu byl od roku 2001 do roku 2016 hned sedmkrát uložen zákaz řízení motorových vozidel. V letošním roce opět neváhal přes zákaz usednout za volant. „Navíc v měsíci září popíjel v jedné obci na Sedlčansku se svým o pár let starším známým alkoholické nápoje, následně došlo mezi nimi ke slovní rozepři a poté kamaráda udeřil skleněnou lahví do hlavy. Dotyčný byl obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a ublížení na zdraví. V případě odsouzení může strávit až tři roky svého života za zdmi věznice,“ doplnila policistka.

Třetím z obviněné trojice je třiadvacetiletý muž, jehož policie stíhá pro přečin krádeže a porušování domovní svobody. Koncem ledna vnikl do fary v Jincích. Odcizil zde finanční hotovost ve výši čtyř tisíc korun. Nyní mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!