Čeká nás několik teplých a slunečných dnů babího léta s teplotami kolem 20 °C

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 17 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Po současných chladných a větrných dnech by podle meteorologů mělo nastat klasické babí léto, tedy slunečné a teplé počasí s denními teplotami přes 20 °C. Ráno mohou teploty klidně klesat až k nule a objevovat se místy mlhy, ale odpoledne má být příjemných 18 až 22 °C. První záchvěv tohoto babího léta pocítíme už v pátek 5. října, kdy má být jasno nebo skoro jasno a odpolední teploty se přiblíží dvacítce. Vrchol pak přijde v sobotu při podobně jasné až polojasné obloze s odpoledními teplotami 18 až 22 °C.

Teploty kolem dvacítky podle předpovědi budou také v neděli, avšak už při proměnlivé větší oblačnosti a místních přeháňkách. Babí léto znamená (podle pozdního věku žen) vlastně zestárlé léto, jde tedy o období suchého, málo větrného, slunečného a přes den velmi teplého počasí. Někdy bývá kratší, jindy se protáhne až do konce října.

V příštím týdnu se sluníčko ještě občas objeví, ale odpolední teploty mají být kolem patnácti stupňů, ve středu i vyšší. Na přelomu října a listopadu může ještě přijít tzv. léto Všech svatých, někdy označované jako malé babí léto. V tomto období bývají mlhy, případně nízká oblačnost ještě urputnější, když se ale rozpustí, může být odpoledne na slunci velmi příjemně.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!