Během devátého kalendářního měsíce vyšetřovali policisté 122 nehod

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 18 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Za devět měsíců letošního roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 1185 dopravních nehod, což je oproti loňsku o 76 nehod více. Od začátku roku zemřelo na příbramským silnicích šest lidí a dalších 36 osob skončilo v nemocnici s těžkým zraněním. V měsíci září řešili příslušníci policie 122 nehod. Nikdo při nich nezemřel, pět osob utrpělo těžké zranění a 40 lidí poranění lehčího charakteru.

Nehoda 13. září u Kosovy Hory (nebezpečné předjíždění) – foto PČR

„Nejčastější příčinou dopravních nehod byl v minulém měsíci nesprávný způsob jízdy a následně nedání přednosti v jízdě, a to v šestnácti případech. Osm motoristů, kteří způsobili nehodu, bylo pod vlivem alkoholu. Celkem osmnáct karambolů zavinila zvěř, od začátku roku jde o 257 těchto srážek. Na automobilech vznikla škoda, která přesáhla sedm milionů korun,“ uvedla důvody zářijových nehod příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

Nehoda 23. září u Nového Knína (nevěnování se řízení) – foto: PČR

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!