Meteorologové varují před velmi silným větrem, v nárazech má mít sílu vichřice

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 28 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Českou republiku zasáhne v neděli a v pondělí velmi silný vítr. V nárazech může severozápadní vítr mít rychlost až 90 kilometrů za hodinu, tedy silné vichřice. Takto silný vítr může strhávat stromy, elektrické vedení a střechy domů. Na volných prostranstvích pak může řidičům komplikovat jízdu po silnici. Lidé by si také měli podle meteorologů doma zajistit okna a dveře i schovat, či upevnit volně ležící předměty, jako květináče nebo zahradní nábytek. Výstraha vstoupí v platnost v neděli 23. září v 18:00 a potrvá do pondělí 24. září 06:00.

Čerstvý vítr se rozfoukal už v sobotu, na některých místech dosahuje v nárazech rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. To se týká i našeho regionu, když například stanice ČHMÚ Rudolec naměřila náraz větru 50 km/hod. a stanice v Nadějkově naměřila až 60 km/hod., tedy stejně jako amatérská stanice na Severním sídlišti v Sedlčanech. Zatím největší nárazy větru zaznamenaly všechny regionální stanice v pátek po 20. hodině při přechodu bouřkového pásma. Stanice v Sedlčanech umístěná na střeše vysokého panelového domu naměřila v tu dobu největší náraz větru 80,2 kilometru za hodinu.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!