KDU-ČSL staví svou kampaň na heslu: Zdravý selský rozum a kupecké počty

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 8 měsíců a 25 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

SEDLČANY – Další letošní kandidující stranou do komunálních voleb je Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová (KDU-ČSL). Jedná se o stranu, která se v Sedlčanech doposud víceméně přikláněla k politice vládnoucí ODS a patrně své kupecké počty uplatní i v příštím volebním období. Také KDU-ČSL vsadila v letošních komunálních volbách na mnoho známých jmen, která jsme mohli pravidelně čítat na sedlčanských kandidátkách v předchozích komunálních volbách. Posedmé se na její kandidátce objevují dvě jména: Karel Hončík a Josef Chlasták.

V případě jména Karel Hončík se však jedná o shodu jmen s bývalým stabilním kandidátem strany. Dalších šest kandidátů strany usiluje o zvolení do zastupitelstva už popáté. Jiří Čáp, Marie Chlumecká, Jana Mandovcová, Hana Pánková, Jana Švejdová a také Petr Stoupa kandidují za KDU-ČSL nepřetržitě od roku 2002.

Komunální volby v roce 2014 v Sedlčanech znamenaly pro stranu zisk druhého nejvyššího procenta hlasů v historii, a to 14,44%.  KDU-ČSL v tomto volební roce získala ve volbách po osmi létech opět tři mandáty, v zastupitelstvu tak zasedly Martin Severa (717 hlasů), Petr Stoupa (606) a Stanislav Jelenová (502).

V komunálních volbách v roce 2010 získala KDU-ČSL 9,43% všech odevzdaných hlasů a dva mandáty v zastupitelstvu města. Martin Severa dostal 636 hlasů a Petr Stoupa 550 hlasů.

V roce 2006 získala KDU-ČSL 12,21% hlasů a tři mandáty v zastupitelstvu. Konkrétně Šárka Machovská (824 hlasů), Martin Severa (649 hlasů) a Petr Stoupa (558 hlasů).

Podobně se straně dařilo v komunálních volbách v roce 2002. Se zatím nejvyšším ziskem 14,83% hlasů tak v zastupitelstvu zasedli Vladimír Zámostný (1202 hlasů), Šárka Machovská (664 hlasů) a Karel Hončík s počtem 600 hlasů.

Méně příznivý byl pro KDU-ČSL volební rok 1998. Onoho roku získala strana v komunálních volbách pouhé dva mandáty a 11,61% všech hlasů. V zastupitelstvu měla strana KDU-ČSL pouze Vladimíra Zámostného (1420 hlasů) a Karla Hončíka (952 hlasů).

Nejhůře Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová dopadla v prvních komunálních volbách v samostatné ČR v roce 1994. Přestože mezi deseti politickými subjekty kandidujících v Sedlčanech obsadila třetí místo, získala pouhých 3,15 procenta hlasů, členem zastupitelů se stal jen Karel Hončík s 979 hlasy.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!