Na vodní hladině lomu Bořená Hora se odehraje bitva modelů bitevních lodí

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 3 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

ŠTĚTKOVICE – Lom Bořená Hora se v sobotu 15. září stane od jedné hodiny odpolední místem, kde vystoupí více jak pět desítek modelářů s více jak stovkou modelů lodí a letadel řízených rádiem. Hlavním bodem akce budou námořní bitvy modelů velkých bitevních lodí. Předvedou se jak bitevní lodi Bismark, Missouri, Texas spolu s transportní lodí Liberty, tak i s vlčí smečka ponorek U-boot, které se nejenom zanořují, ale také se dokáží vynořovat.

K vidění bude také vystoupení velkých modelů RC tanků v měřítku 1:6, dále také bitva tankových modelů a další vojenské techniky v měřítku 1:16, pojatá coby volná rekonstrukce Bitvy o městečko Bastogne. Dále vystoupí i letečtí modeláři jak s ukázkou pilotáže hydroplánů i vystoupení velkých leteckých modelů zejména modelů vojenských letadel II. světové války. Na dalších stanovištích bude k shlédnutí expozice modelů kamionů a stavebních strojů.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!