Letečtí modeláři si dávají dostaveníčko 15. září na Nesvačilském podívání

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 7 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

REGION – Další, v pořadí už jedenáctý ročník tradiční letecko-modelářské akce už doslova klepe na dveře. Ty pomyslné u modelářského letiště v Nesvačilech poblíž Bystřice u Benešova se otevřou už tuto sobotu 15. září, kdy se tu po roce opět koná Nesvačilské podívání. Nekomentované ukázky umění leteckých modelářů začínají už v deset hodin dopoledne, hlavní program pak jednu hodinu po poledni. Ten slibuje pestrou nabídku bez opakovaných podobných či dokonce stejných čísel. V programu vystoupí především pozvaní modeláři, kteří předvedou opravdové modelářské lahůdky.

„Ve více než tříhodinovém programu budou k vidění špičková akrobatická vystoupení, modelářské aerovleky, létající přesné zmenšeniny skutečných letadel i třeba modely s proudovými motory. Letos u nás bude mít premiéru dvojice modelů letounů Zlin Z-143MAF, s nimiž Jaroslav Vičánek a Jan Berg předvedou skupinovou akrobacii. Poprvé také uvidíme obří model polského víceúčelového letounu Wilga Františka Plachého, poháněný modelářským hvězdicovým pětiválcovým čtyřdobým motorem. Pochopitelně se představí i takříkajíc domácí model čtyřmotorového transportního letounu Hercules,“ uvádí pozvánka na 11. Nesvačilské podívání.

Chybět nebudou ani stánky výrobců a prodejců modelářských potřeb, občerstvení obstará řada stánků a pojízdných občerstvení. Vstupné na celodenní akci činí pro diváky 80 Kč za osobu, děti do 150 cm neplatí a parkování je v těsné blízkosti modelářkého letiště znovu zdarma. Vstupenky budou na závěr programu slosovány. Připraveny jsou desítky cen od partnerů nesvačilského modelářského letiště. „Letecké modelářství je krásné – přijďte se o tom přesvědčit i vy!“ srdečně zvou na sobotní akci pořadatelé.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!