R. Častoral v kotlině obhájil v předstihu titul mistra ČR v rallycrossu

SEDLČANY – V sobotu 8. září se v areálu Sedlčanské kotlině jel předposlední závod seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v rallycrossu. Startovalo v něm ve čtyřech soutěžních divizích celkem 23 jezdců z Česka, Rakouska a Slovenska. Divizi SuperTouringCar do 2000 ccm kraloval vůz Opel Astra pilotovaný Romanem Častoralem, který si vítězstvím v této divizi zajistil už před posledním závodem v Rakousku titul mistra ČR. V dalších třech mistrovských divizích vyhráli v Sedlčanech Jan Ratajský (divize Super 1600), Rakušan Karl Shadenhofer (Divizi SuperTouringCar nad 2000 ccm) a Vojtěch Kolomazník (National 1600).

Součástí sobotních závodů v areálu Sedlčanské kotliny byla také Česká trofej historických automobilů (ČTHA) a závod bugin započítávaný do seriálu Mascon cupu v kartcrossu. Na start závodu ČTHA se postavilo ve dvou kategoriích celkem 21 vozů. Vítězství v kategorii do 1600 ccm získal v kotlině Pavel Koutný s vozem Škoda 130 L, v kategorii historiků nad 1600 ccm se pak na nejvyšší stupeň postavil Karel Faktor (Škoda Felicia). Startovní listina kartcrossu čítala 16 závodníků, z nichž byl ve finále nejrychlejší Petr Doležal (Honda).