XV. ročník Osečanské šlapky se přiblížil, startuje už v sobotu 8. září

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 10 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

OSEČANY – Letos už celkově popatnácté mají cyklisté možnost si v sobotu 8. září vyzkoušet tradiční Osečanskou šlapku. Orientační závod cyklistů po cestách lesních, asfaltových a polních, který má opět podtitulek „Lehce orientační individuální vyjížďka rekreačních cyklistů“, startuje na osečanské návsi hromadně v deset hodin. Délky tras, stejně jako jednotlivé kategorie, jsou odstupňované – kategorií je jak na dlouhé, tak i na krátké trase osm.

„Dlouhá trasa měří přibližně 42 kilometrů, vyhlášena je na ni i soutěž čtyřčlenných družstev, přičemž v každém družstvu musí startovat minimálně jedna žena. Kratší trasa měří 20 kilometrů a je určena především rodičům s dětmi či chlapcům a dívkám do patnácti let. Podmínkou u všech účastníků závodu je povinná ochranná přilba, u závodníků mladších osmnácti let písemný souhlas zákonného zástupce,“ uvádějí mimo jiné propozice.

Startovné pro mládež od patnácti do osmnácti let činí 100 korun, dospělí zaplatí 300 až 450 korun a registrace družstva vyjde na 400 korun. Startovní čísla budou obsahovat jednorázový čip. Děti do desátého roku věku, pokud nejedou s rodiči, startovné neplatí. Ze startovného je hrazeno občerstvení po dojezdu do cíle, orientační mapa, organizační náklady a odpolední zábava při živé hudbě.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!