Už za tři týdny začínají komunální volby, v Sedlčanech zatím „ticho po pěšině“

 

Za pár týdnů (5. a 6. října) se budou konat komunální volby a atmosféra v Sedlčanech přitom nenapovídá tomu, že by se vůbec nějaké volby blížily. Poslední týdny svým tichem, prázdnem a „nicneděním“ vybočují z atmosféry, která panuje v jiných městech České republiky. Nikde žádné představování kandidátů jednotlivých volebních uskupení, zatím žádná ze stran si netroufla vyjít ven se svým volebním programem (snad aby jej ostatní neopsali). Zatím nikde jsem nenarazil na oficiální informaci, že by se některá z kandidujících stran obtěžovala laskavě sdělit, že alespoň nějaký mítink s občany chystá.

Přitom když se podívám na jednadvacítky jmen kandidujících za pět politických uskupení v Sedlčanech, tak zjišťuji, že neznám ani polovinu kandidátů. Jak pak mohou chtít můj hlas? Neznám jejich názory, neznám jejich čtyřleté plány, neznám vůbec nic. Prostě takové to: dej nám hlas a pak uvidíš! Asi nejvíc kandidátů znám z ODS, dobrou polovinu. Něco mi říká i necelá polovina jmen na kandidátní listině KDU-ČSL, stejně tak jako na kandidátce Sdružení nezávislých kandidátů Sedlčan. Slabší to je už s kandidáty za ČSSD, vyloženě bídné pak se jmény na kandidátce STANu, kde osobně znám jen čtyři kandidáty mužského pohlaví. Jinak nic.

Podobné je to i s volebními programy jednotlivých uskupení. Vcelku je jasné, že hlavními tématy budou přestupní terminál (autobusové nádraží) a koupání v Sedlčanech. Bude někdo pamatovat na záplatami a dírami se „chlubící“ ulice, po nichž musím téměř denně jezdit autem domů? Také chodníky už mají svá nejlepší léta za sebou. A co ta lucerna veřejného osvětlení, která kdysi v naší ulici zrezivěla a větrem upadla a nikdo už neměl za minimálně tři volební období chuť sem dodat novou, protože by se muselo kopat? Jsou to vcelku drobnosti, ale i ty budou u mě rozhodovat, vážení kandidáti a kandidátky.

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!