Líchovští dobrovolní hasiči skončili na MČR v požárním sportu na 11. místě

LIBEREC/SEDLČANY – Ve dnech 24. až 26. srpna proběhlo v Liberci Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu. Středočeský kraj v kategorii mužů ze sborů dobrovolných hasičů reprezentovali hasiči z Klučova na Kolínsku a z Líchov. Lepší z těchto dvou středočeských celků byli celkově dobrovolní hasiči z Líchov, kteří obsadili 11. místo, hasiči z Klučova skončili o dvě příčky níže. První soutěžní disciplinou byl sobotní běh jednotlivců na 100 metrů překážek. Nejlepším z líchovských hasičů se v této disciplině stal Aleš Hořický, který doběhl na 12. místě.

V sobotu se běžela i štafeta na 4 x 100 metrů s překážkami, v té muži SDH Líchovy brali 10. místo za štafetu A, když štafeta B svůj pokus nedokončila. O zisku konečné jedenácté příčky rozhodl nedělní požární útok, ani v tom se však líchovským hasičům moc nedařilo. Při prvním pokusu jejich požární útok úplně ztroskotal a nebyl klasifikován, při druhém pokusu dosáhlo líchovské družstvo času 33,58 sec. a skončilo na předposledním 15. místě. Mezi družstvy SDH mužů si titul Mistra ČR v požárním sportu odváží z Liberce SDH Mistřín (Jihomoravský kraj), mezi ženami zvítězil SDH Ponikly, středočeská Střezimíř obsadila 8. příčku.