Žáci, studenti a senioři by měli od září jezdit po Středočeském kraji zdarma

 
closeUPOZORNĚNÍ: Od publikování tohoto příspěvku uplynul čas 9 měsíců a 10 dnů, takže níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné! Berte to laskavě na vědomí!

STŘEDNÍ ČECHY – Středočeský kraj, pokud to Zastupitelstvo kraje na konci srpna schválí, chce ulevit žákům, studentům a seniorům nad 65 let a uhradit jim zbylé náklady spojené s dojížděním. Tito cestující budou mít od začátku září ze zákona slevu 75 procent z jízdného, o proplacení zbylých 25 procent pak mohou požádat Středočeský kraj. Technická realizace projektu přijde kraj na 58 milionů korun. Kraj počítá s tím, že tyto výdaje budou kompenzovány předpokládaným snížením příspěvku kraje na objednávanou veřejnou dopravu.

„V rámci středočeského jízdného chceme žákům, studentům umožnit cestování do škol s nulovými náklady. Stejně tak chceme seniorům maximálním způsobem zpřístupnit veřejnou dopravu. Cílem je, aby pro ně hromadná doprava byla dostupná, ať již se jedná o dojíždění do škol nebo v případě seniorů k lékařům či příbuzným. Plníme tak závazek z koaliční smlouvy,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

Projekt se vztahuje na žáky základních škol, studenty středních škol a učně po celou dobu jejich školní docházky. Pro vyplacení stipendia musí žadatelé splňovat některé podmínky: musí mít bydliště na území Středočeského kraje, musí být starší šesti let, žák nebo student musí využívat časové předplatní jízdenky. Žadatel musí skutečně dojíždět (bydliště a škola nesmí být v jedné obci nebo městě), přičemž sídlo školy může být i mimo Středočeský kraj. Sleva se ale vztahuje pouze na jízdu po území Středočeského kraje. Podobné podmínky platí i pro dar seniorům starším 65 let.

Autor/zdroj: Středočeský kraj

 

 
 
 
 
 


Nekopírujte text!